Aktualne zdjęcia z realizacji na Facebooku i Instagramie
PRODUCENT ALUMINIOWYCH
OGRODÓW ZIMOWYCH
12 270 82 15 (pn-pt 7-15)
Skontaktuj się
ZAMÓW
WYCENĘ

Ogrzewanie ogrodu zimowego #2 Mikroklimat

Jesteś tutaj:     Strona główna-Ogrzewanie ogrodu zimowego #2 Mikroklimat

Lato przez cały rok i jeden dzień dłużej

To zdecydowanie najlepsza cecha ogrodów zimowych. W polskim klimacie, gdzie pogoda potrafi zaskoczyć nawet najstarszych górali, warto mieć asa w rękawie. Na przekór mrozom i deszczom cieszymy się wciąż latem. Niech nasza zimowa oaza spokoju, pełna kwitnącej zieleni, ciepła i radości nieustannie przypomina nam o wakacjach.

Kiedy promienie słoneczne nie dostarczają nam już wystarczającej ilości ciepła musimy zadbać o to, aby spędzany czas był rzeczywiście przyjemny i relaksujący. W zależności od kubatury oranżerii i możliwości finansowych dobierzemy dla siebie najlepsze rozwiązanie grzewcze.

Ocieplanie ogrodu zimowego

Ogrzewanie podłogowe wodne i elektryczne 

Najlepszym sposobem ogrzania ogrodu zimowego jest wodne lub elektryczne ogrzewanie podłogowe. Nie przejmując się panującym na zewnątrz mrozem i śniegiem, nasza podłoga bez wprowadzania dodatkowych elementów do pomieszczenia skutecznie pozwala utrzymać temperaturę w ogrodzie podczas okresu zimowego. Dyskretnie i równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni podłogi i można chodzić po niej boso. Na posadzkach najlepiej sprawdzi się terakota lub płyty kamienne. Nie polecamy stosowania parkietu drewnianego z uwagi na małą przenikalność cieplną drewna. Montaż ogrzewania warto zlecić fachowcom, gdyż źle odizolowana instalacja grzewcza od płyty podłogowej może spowodować pęknięcia zewnętrznego fundamentu.

Grzejniki kanałowe 

W przypadku gdy nie można zastosować wyżej opisanego ogrzewania, dobrym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe, które podobnie jak ogrzewanie podłogowe są niewidoczne i pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń pomieszczenia a ze względu na stosunkowo niski koszt wykonania stały się bardzo popularne. Grzejniki kanałowe (in. konwekcyjne) zasilane są poprzez istniejącą instalację grzewczą. Montuje się je w specjalnie przygotowanym kanale, poprowadzonym tuż przy wewnętrznej krawędzi szklanych ścian ogrodu. Kanał przykryty jest kratką wentylacyjną, która jest na tyle mocna, że można po niej chodzić. Powietrze unoszące się z grzejników omywa i osusza taflę szkła ściany, przez co nawet przy dużej różnicy temperatur między wnętrzem ogrodu a zewnętrzem, na wewnętrznej powierzchni szyby nie osadza się para wodna. Ponadto, grzejniki skonfigurowane z termostatem, szybko reagują na zmianę temperatury i skutecznie utrzymują żądaną temperaturę w pomieszczeniu. Bogata oferta grzejników o konwekcji naturalnej lub wymuszonej (z cichymi, wydajnymi i energooszczędnymi wentylatorami) w połączeniu z nowoczesnym stylem ogrodu zimowego pozwoli uzyskać elegancki i wydajny system ogrzewania. Niedogodnością grzejników konwekcyjnych jest trudność oczyszczania kanałów grzewczych.

Grzejniki ścienne 

Niska cena zakupu i montażu, cechuje to rozwiązanie jako często stosowane. Można je powiesić na ścianie domu, do której dostawiony jest ogród. Istnieje jednak zagrożenie, że będzie tam znacznie cieplej niż przy ścianach przeszklonych. Lepszym sposobem jest zatem zamontowanie grzejników tuż przy oknach. Należy pomyśleć o tym, aby szyby nie sięgały do samej podłogi. Możemy wykonać mały murek klinkierowy lub ściankę z profili. Dzięki temu grzejniki nie przysłonią okna i nie będą widoczne od zewnątrz.

Klimatyzatory 

Podobnie jak latem stosowane są najczęściej w celu szybkiego kontrolowania warunków termicznych we wnętrzu. Na rynku dostępne są bardzo wydajne i nowoczesne klimatyzatory, w których precyzyjnie programuje się temperaturę. Ważne jest, żeby były to jednostki dwufunkcyjne (z możliwością chłodzenia i grzania powietrza), a także z rekuperacją, czyli możliwością wymiany powietrza we wnętrzu ogrodu zimowego. Dzięki temu klimatyzatory można stosować zarówno zimą jak i latem. Wadą takich systemów jest ich wysoka cena i kosztowna eksploatacja.

Elektryczne promienniki podczerwieni 

Skuteczny i sprawdzony przez nas system grzewczy ogrodu zimowego. Współpracujemy z firmą Cracow Consluting Compnay, która jest wyłącznym na rynku polskim importerem promienników elektrycznych szwedzkiej firmy ENERGOTECH. Promienniki ciepła to urządzenia emitujące zdrowotne promieniowanie podczerwone. Grzeją naturalnie, tak jak Słońce ogrzewa kulę ziemską. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie: począwszy od ogrzewania wielko kubaturowych obiektów i procesów technologicznych po dogrzewanie osób (w saunach, szpitalach, domach), zwierząt, pomieszczeń mieszkalnych, usługowych czy stref pracy.

Do pomieszczeń otwartych, takich jak altany, szklarnie, tarasy, ogrody zimowe, stosujemy promienniki (infrapanele) modelu: ENERGOINFRA lub ENERGOINFRA INDUSTRY lub promienniki kwarcowo- halogenowe HK. [ Zobacz katalog produktów -> Katalog EIR ]

Reasumując, ogrzewanie jest to kolejny ważny element ogrodu zimowego, o którym warto pomyśleć już na początku planowania wymarzonej oranżerii. Dodatkowe ogrzewanie do zapewnienia optymalnej temperatury spełni swoje zadanie jedynie przy porządnie wykonanej strukturze ogrodu zimowego. Odpowiedni termo izolowany system konstrukcji z przekładkami termicznymi (określany jako profil ciepły), zespolone oszklenie oraz fachowe uszczelnienie zapobiegnie przedostawaniu się chłodu do wewnątrz a także utracie ciepła na zewnątrz ogrodu.

Firma PRZYBYLSKI to gwarancja przemyślanej realizacji od projektu po wykonanie. Nasz zespół fachowców zrealizował setki marzeń, z dbałością o najwyższy standard. Dzięki nam ogród zimowy stanie się wspaniałą inwestycją na lata.

Blog PRZYBYLSKI

Inspiracje i porady budowlane. Ciekawostki technologiczne i wykończenia wnętrz.

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE

Nasze wybrane realizacje

Kraków Niepołomice Ogród Zimowy
Okno kolankowe szklany dach 0129
Świetlik - szklany dach 0003
Kraków dawne KINO UGOREK fasada szklana