Aktualne zdjęcia z realizacji na Facebooku i Instagramie
PRODUCENT ALUMINIOWYCH
OGRODÓW ZIMOWYCH
12 270 82 15 (pn-pt 7-15)
Skontaktuj się
ZAMÓW
WYCENĘ

Fasada aluminiowa – ponadczasowa nowoczesność

Jesteś tutaj:     Strona główna-Fasada aluminiowa – ponadczasowa nowoczesność

Fasada aluminiowo – szklana

Fasady aluminiowe z Krakowa

Inaczej ściana osłonowa – jest to efektowna i często monumentalna elewacja budynku uzyskana przy estetycznym połączeniu aluminium i szkła. Spełnia ona funkcje reprezentacyjne wobec całego gmachu, przez co wyróżnia się spośród pozostałych fasad. Można powiedzieć, że fasady aluminiowe kojarzą się z postępem, innowacyjnością i techniką o charakterze ultranowoczesnym.

Popularnym rodzajem fasady aluminiowo – szklanej jest elewacja słupowo-ryglowa.

Jest to typ fasady skonstruowany z niezwykle lekkich ścian osłonowych, wykonanych ze specjalnych do tego typu konstrukcji profili aluminiowych oraz szkła. Zbudowana w ten sposób fasada charakteryzuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności termicznej, dzięki czemu budynek jest bardzo dobrze chroniony przed zimnem. Fasady aluminiowo – szklane bardzo dobrze sprawdzają się również w centrum dużych miast, gdzie nasilenie ruchu ulicznego jest bardzo duże.

Dzięki zastosowaniu tych fasad, wnętrza wszelkiego rodzaju biurowców, hoteli, banków czy budynków użyteczności publicznej są dobrze chronione przed hałasem. Bezpieczeństwo i wysoką stabilność całej konstrukcji uzyskuje się dzięki zastosowaniu wzmocnionych wewnętrznie profili aluminiowych. Fasada aluminiowa jest niezwykle mocną i wytrzymałą konstrukcją.

Grupę systemów fasadowych tworzą ściany słupowo – ryglowe wraz z jej odmianami: „linią poziomą” i „linią pionową” (gdzie podkreślone są podziały – poziome lub pionowe) jak również systemy szklenia strukturalnego i pół-strukturalnego. Warto również zaznaczyć, że tego typu systemy aluminiowe pozwalają na wykonywanie wszelkiego rodzaju dachów, świetlików, czy innych konstrukcji przestrzennych. 

Na przestrzeni 27 lat działalności firmy 

Jesteśmy świadkami wielu innowacji technologicznych, które z roku na rok wciąż potrafią zadziwić. Łączymy zdobyte doświadczenie, jednocześnie podążając za panującymi trendami w branży. Nieustanny rozwój pozwala nam podejmować nowe wyzwania i daje możliwość stworzenia nowych pięknych obiektów.

Fasady aluminiowo-szklane wykonane przez Firmę Przybylski nie tylko pełnią doskonałe funkcje użytkowe ale także reprezentatywne budynku. Twój prestiż w naszych rękach.

Blog PRZYBYLSKI

Inspiracje i porady budowlane. Ciekawostki technologiczne i wykończenia wnętrz.

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE

Nasze wybrane realizacje

Kraków Niepołomice Ogród Zimowy
Okno kolankowe szklany dach 0129
Świetlik - szklany dach 0003
Kraków dawne KINO UGOREK fasada szklana