Aktualne zdjęcia z realizacji na Facebooku i Instagramie
PRODUCENT ALUMINIOWYCH
OGRODÓW ZIMOWYCH
12 270 82 15 (pn-pt 7-15)
Skontaktuj się
ZAMÓW
WYCENĘ

Nasze prywatne feng shui

Jesteś tutaj:     Strona główna-Nasze prywatne feng shui

Feng shui (dosłownie wiatr i woda)

– starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym.

Według chińskiej filozofii feng shui, aranżacja przestrzeni ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a także na pomyślność w związkach i rozwój kariery. Żeby dokładnie oddać pierwotne znaczenie słów, trzeba zrozumieć symbolizm: 

   •    wiatr, którego nie można zobaczyć – niewidzialne 
   •    woda, której nie można uchwycić – nieuchwytne

Dobrze zaplanowany i urządzony ogród zimowy nie tylko przyniesie nam korzyści widzialne takie jak poprawa bilansu energetycznego budynku, dodatkowa atrakcyjna przestrzeń użytkowa czy możliwość obcowania z naturą przez cały rok. 

Przede wszystkim jest to oaza spokoju, która zawsze powinna istnieć pomiędzy roślinnością, światłem słonecznym i człowiekiem. Zbiór czynników nieuchwytnych pozwalających cieszyć się namiastką lata – nawet w zimowe, czy późnojesienne ponure dni. Miejsce, które nie tylko poprawi nasze humory ale także mikroklimat, dzięki któremu czujemy się swobodnie i komfortowo. To strefa relaksu i odpoczynku, pełna harmonii dająca radość i poczucie bezpieczeństwa.

 

Planując ogród zimowy nie ma złotej zasady co do jego aranżacji. Pytacie dlaczego? 

Każdy z nas ma inny gust i czuję się inaczej w różnym otoczeniu. Najlepiej jednak odnajdujemy się we własnym domu urządzonym przez nas samych. Ogród zimowy to wspaniałe miejsce, którego wnętrze możemy przyozdobić na niezliczoną ilość możliwości. Istnieją jednakże elementy (wentylacja, ogrzewanie itp.), których planowanie najlepiej powierzyć w dobre ręce.

W cyklu porad

"Mikroklimat ogrodu zimowego"

Skupimy się na czynnikach nieuchwytnych, wpływających na komfort użytkowania naszego zielonego salonu. Profesjonalne porady poparte wieloletnim doświadczeniem.

W końcu wszędzie dobrze ale w domu najlepiej 🙂

Blog PRZYBYLSKI

Inspiracje i porady budowlane. Ciekawostki technologiczne i wykończenia wnętrz.

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE

Nasze wybrane realizacje

Kraków Niepołomice Ogród Zimowy
Okno kolankowe szklany dach 0129
Świetlik - szklany dach 0003
Kraków dawne KINO UGOREK fasada szklana