Aktualne zdjęcia z realizacji na Facebooku i Instagramie
PRODUCENT ALUMINIOWYCH
OGRODÓW ZIMOWYCH
12 270 82 15 (pn-pt 7-15)
Skontaktuj się
ZAMÓW
WYCENĘ

Oświetlenie ogrodu zimowego #3 Mikroklimat

Jesteś tutaj:     Strona główna-Oświetlenie ogrodu zimowego #3 Mikroklimat

Zanim zaczniemy..

..zastanawiać się w jaki rodzaj oświetlenia chcielibyśmy wyposażyć naszą oranżerię, musimy odpowiednio zabezpieczyć instalację elektryczną. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów (czyt. do nas :)) już na etapie budowy ogrodu zimowego. Cała konstrukcja instalacji elektrycznej ogrodu zimowego musi być uziemiona na wypadek zwarcia czy jakiegokolwiek przebicia.

Na państwa życzenie podłączymy odpowiednią instalację, dobierzemy oświetlenie czy wykonamy inną usługę remontowo-wykończeniową.

Zobacz usługi remontowo-wykończeniowe

Skupmy się teraz na przyjemności jaką może dać nam zaprojektowanie oświetlenia w ogrodzie zimowym. Pole do popisu jest nieograniczone, od stojących lamp, przez oprawy ścienne, po podwieszane czy montowane do powierzchni sufitu lampiony przeróżnych kształtów.

Światło w oranżerii

W ciągu dnia naturalne światło słoneczne ułatwia nam zadanie ponieważ bez problemu przechodzi przez szklane szyby oranżerii, doskonale doświetlając pomieszczenie. Zabawa zaczyna się wieczorem. Dobrze zaplanowany i oświetlony ogród zimowy może stać się piękną ozdobą domu, szczególnie w okresie zimowym, gdzie dekoracje świąteczne dodatkowo nadadzą klimatu i kolorytu. Świąteczna atmosfera nabierze nowego znaczenia, a wypatrywanie pierwszej gwiazdki przez szklany dach ogrodu zimowego będzie sporą radością dla dzieci.

Szklany ogród

Natężenie światła

potrzebne do pełnego komfortu użytkowania ogrodu zimowego uzależnione jest od funkcji jaki będzie pełnić. Jadalnia, biuro, salon, szklarnia czy po prostu pokój dzienny. Każde pomieszczenie potrzebuje innego oświetlenia. Podczas umiejscawiania i ustawiania kąta opraw oświetleniowych powinniśmy pamiętać, że powierzchnie szklane działają w sposób zbliżony do luster, rzucając odbicia co powodować może odblaski.

Prostym rozwiązaniem jest wykorzystanie oświetlenia kierunkowego − nowoczesnych lamp diodowych, nisko stojących lub zwieszonych lamp stołowych, które oświetlą wybrany fragment ogrodu, a w przypadku, gdy mogą być one przyciemniane, poziom oświetlenia może być łatwo dostosowywany – ustawiając silniejsze światło w przypadku czytania czy słabsze kiedy chcemy stworzyć odprężającą atmosferę.

Innym sposobem jest zastosowanie w miarę niskiego oświetlenia bocznego, różnego rodzaju kinkietów, zainstalowanego na wspólnej ścianie dla domu i oranżerii. Do specjalnych listew adaptacyjnych zapinanych na dolnej części krokwi, służących także do przepustu przewodów, możemy także zamontować punktowe reflektorki czy halogeny, umieszczone w strategicznych punktach pomieszczenia.

Oświetlenie górne w ogrodzie zimowym

Najprostszym sposobem oświetlenia całego ogrodu zimowego jest światło górne.

Montowane przez podwieszenie lub przymocowane do sufitu. W przypadku chęci zastosowania tego rodzaju oprawy świetlnej warto skonsultować wybór z nami, podając rodzaj preferowanej oprawy, ponieważ zamontowanie ciężkiej lampy czy żyrandolu do krokwi ogrodu zimowego może znacznie obciążyć konstrukcje.

W sytuacji gdy ogród zimowy połączony jest z wyjściem na taras czy ogród, warto pomyśleć o tym aby instalacja oświetleniowa rozciągała się poza granice oranżerii i obejmowała także oprawy umieszczone w ogrodzie. Uzyskamy wtedy łagodny efekt przejścia pomiędzy domem, oranżerią a ogrodem.

Techniki oświetlania ogrodu zimowego

Połączenie bezpieczeństwa, stylu i elegancji zapewni firma PRZYBYLSKI.

Blog PRZYBYLSKI

Inspiracje i porady budowlane. Ciekawostki technologiczne i wykończenia wnętrz.

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE

Nasze wybrane realizacje

Kraków Niepołomice Ogród Zimowy
Okno kolankowe szklany dach 0129
Świetlik - szklany dach 0003
Kraków dawne KINO UGOREK fasada szklana